היי, שמי גלית נתן

לפני יותר מעשור החלטתי שאני עושה רק מה שאני אוהבת, ואני רוצה לחוות ולהתרגש כל יום מחדש, עזבתי עבודה אפרורית בבנק, והקמתי עסק לנומרולוגיה וחשוב לי לעזור לאנשים כל יום מחדש.

כחלק מהסקרנות שלי אני מאוד אוהבת להכיר ולהתנסות בחידושים בתחום הצרכנות, לייף סטייל, ספרים, טיולים בארץ מתכונים ועוד, הבלוג נותן לי הרבה עניין ואני שמחה לשתף מכל הלב.

חיפוש בבלוג
תרגום עם גוגל
הרשמו לעדכונים במייל

זמן קריאה – לא עוצר בעלייה מהרי כורדיסטן להרי ירושלים מאת: שאבי גמליאלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בימים אלה רואה אור הספר "לא עוצר בעלייה – מהרי כורדיסטן להרי ירושלים" – סיפור חייו הסוער, רב התהפוכות והמרתק של שאבי גמליאלי, הממזג בין האישי והלאומי, מפעל חיי אדם אחד ודור שלם, מסמך תיעודי נדיר של דור ותקופה.

ספרו המעניין של שאבי גמליאלי,  לוקח את הקורא לתקופה שונה מהיום, תקופה שבה העריכו כל דבר ועברו הרבה קשיים ותהפוכות, העלייה לארץ הייתה חלום לרבים, והמסע אליה היה מפרך וקשה, חשוב לקרוא את הספר "לא עוצר בעלייה – מהרי כורדיסטן להרי ירושלים"  , אפשר ללמוד מסיפור חייו של שאבי גמליאלי דבר או שניים על תעצומות נפש, השרדות והתמודדות עם קשיים.

זהו סיפורו של ילד כורדי קטן בן 8 שירד ב-1950 מכבש המטוס עם שמלה בלוייה ומזוודה אחת. הוא ומשפחתו הענפה שהשאירה את כל רכושה מאחור, ילד שלא עלה בידו ללמוד לימודים סדירים כי נאלץ לעזור בפרנסת המשפחה, הוא עסק בעשרות עבודות מזדמנות, מכיבוס בגדי חרדים, גיהוץ צווארונים, סבלות מזוודות של נשים עשירות ועד חציבה וסלילת כבישים, קטיף כותנה ועוד ועוד, קרוא וכתוב הוא למד רק בגיל 15! ואת מלוא השכלתו רכש בעצמו.

סיפורו של שאבי הוא סיפור על ילדות ונערות של הישרדות מתמדת, קשיי קליטה, תלאות התאקלמות והתערות במולדת, אך בד בבד הוא סיפור של הצלחה.

"לא עוצר בעלייה" הינו ספר על חיים עשירי חזון ומעש, על הצלחה והישגים מרשימים בכל מקום ששאבי הגיע אליו ובכל תפקיד שמילא. בתנועת הנוער, בהגשמה בקיבוץ, בצבא, בניהול מושב עמינדב (בו הוא מתגורר עד היום) ועד פעילות פוליטית ענפה במפלגת העבודה, ועבודה רבת שנים בהוצאת הספרים של עם עובד.

זהו ספר מעורר השראה על יכולת התמודדות מופלאה, על נחישות, תושייה, שאיפה מתמדת להתפתחות, על יכולת האדם בכוח רצונו, תעצומות נפשו, חריצותו והשקעתו, לקבוע את גורלו ולהשפיע ולשנות את מסלול חייו וחייהם של הסובבים אותו. ספר על כוחה של התמדה והתמסרות לרעיון, על כוחה של אהבת אדם וראיית הטוב.

מסעו של שאבי אל הישראליות – מסע עתיר קשיים והישגים – מעיד עליו שאכן לא עצר בעלייה תרתי משמע.

"… שאבי גמליאלי לרשותנו את סיפור חייו המרתק הממזג את האישי והלאומי – גַלעד של אדם אחד ושל דור שלם מפואר, ספר אוטוביוגרפי כן ואמיץ, משובץ במכתבים ותמונות ותעודות, העשוי לשמש דוגמה ומופת לדורות הבאים."                       פרופ' ניצה בן-דב

"אין ספק בלבי שספר זה עתיד להיות אחד ממקורות המידע האותנטיים והאמינים  ביותר לכל חוקר או סופר שירצה בבוא היום לספר את סיפורה האמיתי של העלייה הגדולה של שנות החמישים על אורותיה וצלליה."

חיים באר

"ספרו של שאבי הוא מסמך ישראלי מרתק שתולדות הארץ ויישובה שזורים בו ולא שלמים בלעדיו… קראתי את הספר בשקיקה ובעניין רב… מומלץ מאד."                     אלי עמיר

הספר: לא עוצר בעלייה

מהרי כורדיסטן להרי ירושלים

מאת: שאבי גמליאלי

239 עמודים, 96 ש"ח

עורכת: עמירה הגני

הוצאת סטימצקי

 

 

 

 

שיתוף ב print
להדפסת המתכון לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
דילוג לתוכן