היי, שמי גלית נתן

לפני יותר מעשור החלטתי שאני עושה רק מה שאני אוהבת, ואני רוצה לחוות ולהתרגש כל יום מחדש, עזבתי עבודה אפרורית בבנק, והקמתי עסק לנומרולוגיה וחשוב לי לעזור לאנשים כל יום מחדש.

כחלק מהסקרנות שלי אני מאוד אוהבת להכיר ולהתנסות בחידושים בתחום הצרכנות, לייף סטייל, ספרים, טיולים בארץ מתכונים ועוד, הבלוג נותן לי הרבה עניין ואני שמחה לשתף מכל הלב.

חיפוש בבלוג
תרגום עם גוגל
הרשמו לעדכונים במייל

זמן קריאה – לאן נעלם פוליס גאורגיו? הסיפורים שמאחורי הסיפורים מאת עמלה עינת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הסופרת עמלה עינת מוציאה לאור ספר חדש "לאן נעלם פוליס גאורגיו? הסיפורים שמאחורי הסיפורים",בהוצאה גלילית, היא לוקחת את הקורא הסקרן למסע בעקבות גיבורי ספריה הקודמים, עינת עוקבת אחר הדמויות השונות והמסקרנות ששימשו מקור השראה לסיפוריה, וחושפת דרכם סיפורים נשכחים בהסטוריה הישראלית, ובכך היא מפיחה חיים בדמויות, ובכך הסיפור משפיע על הקורא וגם על גיבורי ספריה, אהבתי את הסיפורים שנוגעים בחמלה ורגישות רבה בדמויות השקופות החיות לצידנו, וגם מעוררים חשיבה להזדהות עם השונה, עינת מחברת בין הביוגרפיה האישית שלה לבין סיפוריה מתוך מודעות עצמית והתבוננות עמוקה, בכתיבה קולחת ובכשרון ייחודי היא סוחפת את הקוראים למסע בלתי צפוי.

ספרה החדש של עמלה עינת לוקח את הקורא למסע בעקבות גיבורי ספריה הקודמים. על כתיבת הספר, שכל פרק בו עוסק בגיבור של ספר אחר, שקדה עמלה כמעט שנתיים וחצי, את גיבורי ספריה הקודמים שהם גיבורי הספר החדש, הצליחה לאתר לאחר מחקרים מעמיקים שערכה, ובספרה "לאן נעלם פוליס גאורגיו?" מתחקה עינת אחר הדמויות ששימשו מקור השראה לסיפוריה וחושפת מה עלה בגורלם והאם וכיצד השפיע הספר שכתבה עליהם על חייהם.

סיפור חייה של עינת וספריה שזורים זה בזה בספרה החדש, עינת מחברת בין הביוגרפיה האישית שלה לבין סיפוריה מתוך מודעות עצמית והתבוננות עמוקה, 15 הסיפורים בספרה נוגעים בחמלה וברגישות בדמויות ה"שקופות" החיות לצידנו. הם חושפים את האתגר האנושי שניצב בפני החברה הישראלית ומעוררים בקוראים הזדהות עמוקה עם "השונה" ,הספר מדגים את כוחו של סיפור להשפיע על גיבוריו.

באחד הפרקים מתארת עינת את ביקורה אצל משפחתו של פוליס גיאורגיו, גיבור ספרה "סיפור אהבה קפריסאי" שהתנדב להבריח נשק עבור המעפילים הצעירים, ומגלה כי בזכות הספר זכו ילדיו לשמוע את סיפור גבורתו של אביהם שהוצנע מהם עד אז.

בפרק אחר חוזרת עינת לפגוש את גיבורת הספר "אמני – הילדה מעג'ר" ומגלה שאמני הפכה למורה בהשראת הספר שנכתב עליה בילדותה, ספר שהעניק לה כוחות נפש להתמודד עם האתגרים שניצבו בדרכה.

פרק נוסף עוסק בגיבורת הספר "סטפה אהובתי", שמגולל את סיפורה הנשכח של סטפה וילצ'נסקה, שהיתה שותפתו של יאנוש קורצ'אק בניהול בית היתומים היהודי בוורשה. עינת מצליחה להגיע לחנה ביבר, בתה של מי שהייתה חברתה הטובה ביותר של סטפה, ולגלות שהיא  החלה בעקבות הוצאת הספר לחקור ולהרצות בנושא ולהפוך אותו למוקד מרכזי בחייה.

עמלה עינת, ילידת 1939, כתבה עשרות  ספרים למבוגרים בתחום העיון והסיפורת, וכן בתחום הסיפורת לבני נוער ולילדים. עינת זכתה בפרס ראש הממשלה (1983), בפרס הדסה לספרות ילדים  ונוער (2004) ובפרס אקו"ם על תרומתה ליצירה הישראלית (2016).

מצרפת קישור להזמנת הספר

הוצאה גלילית/ 96 שקל.

להשיג בסטימצקי ובצומת ספרים

 

שיתוף ב print
להדפסת המתכון לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
דילוג לתוכן